Phone

facebook-white sharing button
instagram-white sharing button
twitter-white sharing button
pinterest-white sharing button
whatsapp-white sharing button

Pamukkale Turu

Eşine az rastlanan özelliklere sahip olan Pamukkale, jeolojik olaylar sayesinde ortaya çıkıyor. Kaplıcalarının şifalı özelliği ile bilinen bölgede gezilmeye değer pek çok yer bulunmaktadır. Siz de keyifli bir Pamukkale Turu na katılarak bu doğa harikası güzelliği keşfedebilirsiniz. Anadolu'nun en çok ilgi gören noktalarından biri olan Pamukkale Turu içerisinde sizlere deneyimli rehberler de eşlik ettiği için daha bilinçli bir gezinin keyfini çıkarabilirsiniz.

 Pamukkale Tur Programı

Fethiye Pamukkale Turu için sabahın ilk ışıklarında misafirlerimiz ile buluşuyoruz. Buluşma sonrasında yol haritası ile ilgili misafirlerimizle gerekli olan tüm bilgileri paylaşıyoruz.

Doğasının yanı sıra kültürel geçmişi ile de dikkatleri üzerine çeken Pamukkale, özellikle travertenleri ile bilinmektedir.

Başlangıç noktasından yola çıktıktan sonra Fethiye'den ayrılarak, Bekçiler Köyüne kadar araçla yolculuk yapılmaktadır. Burada geleneksel Türk kahvaltısı için mola verilmektedir. Kahvaltı esnasında misafirlerimiz yöreye ait lezzetleri de tatma imkanını elde etmiş olacaktır.

Kahvaltı sonrasında ise Pamukkale'ye, ulaşabilmek için yeniden araçla yolculuğa devam edilmektedir. 3 saat süren bir araç yolculuğundan sonra Pamukkale’ye ulaşım sağlanmaktadır.

Travertenleri ile meşhur olan Pamukkale'de doyasıya vakit geçirmeniz için gerekli olan tüm önlemler alınmaktadır.

Pamukkale Travertenleri, bembeyaz yapısı ile dünyanın en gözde doğa harikaları arasına adını yazdırmış durumdadır. Yerli yabancı turistler tarafından da ilgi gören travertenlerde yaklaşık olarak 3 saatlik zaman geçirme olanağı bulacaksınız. Travertenlerin en büyük özelliği beyaz yapısıdır. Kalsiyum kaynağına sahip olan travertenlerde bulunan su kaynağı görsel bir şölen sunmaktadır. Suyun bir diğer özelliği ise termal kaynağa sahip olmasıdır. Ayrıca travertenlere gelen su 17 farklı kaynaktan gelmektedir.

Travertenlerin bugünkü görüntüsüne ulaşmasında; kalsiyum karbonatın, çözelti birikimi vardır. Siz de tur kapsamında Denizli’ye 18 km uzaklıkta bulunan ve jeolojik hareketlilik sonucu ortaya çıkan bu doğa mucizesi ile tanışabilirsiniz.

Pamukkale Turları ile asırlardır şifa merkezi olarak bilinen bölgeyi tüm detayları ile keşfetmenize imkan sağlıyor. Turlar sayesinde sadece Pamukkale ve travertenleri değil travertenler ile ayrı düşünülemeyen antik kenti de görebilirsiniz.

Dilerseniz basamaklı ve havuz biçiminde oluşuma sahip olan travertenlerdeki suya girebilirsiniz. Böylece sizler de travertenlerin şifalı sularından yararlanma imkanı elde edebilirsiniz. Suyun cildi yenileyen bir özelliği olduğu da bilinmektedir. Katman katman bir yapıya sahip olan bölgedeki suyun 35 derecenin üzerine çıktığı zamanlar olmaktadır. Bu neden ile yılın farklı dönemlerinde de tura katılarak her ziyarette farklı deneyimler yaşayabilirsiniz.

Hierepolis Antik Kentini Keşfedin

Kutsal Şehir diye de adlandırılan Hierepolis, travertenleri görenlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken bir bölgedir. 3 saatlik traverten ziyaretinin bir kısmı eşsiz bir görüntüye sahip olan Antik Kenti görmek için ayrılmaktadır.

Bergama Kralı 2. Eumenes’in emri ile kurulmuş olan antik kent; adını ise yine Bergama Kralı, Telephos’un karısından almıştır. Gezdikçe Antik Çağı yakınınızda hissedeceğiniz şehirde, yapılan kazılar sonucunda Apollon Tapınağı ve Bizans Kapıları gün yüzüne çıkarılmıştır.

Kusursuz bir görsel güzellik sergileyen kent, travertenlerin hemen arka tarafında kalıyor. Travetenler ve Antik Kentin yanı sıra bölgenin simgelerinden bir diğeri olan Antik Havuzu da görebilirsiniz. Görmenin yanı sıra belli bir ücret karşılığı, eski çağlardan günümüze kadar pek çok medeniyet tarafından kullanılan havuzda yüzmenin tadını çıkarabilirsiniz.

Havuzun etrafında ise Antik dönemde şifa kaynağı olarak bilinen ve pek çok hastanın şifa bulmak için geldiği 15 civarında hamam bulunmaktadır. Tüm bu detayları bir rehber eşliğinde öğrenebileceğiniz muhteşem bir Pamukkale Hierapolis Turu sizleri ve sevdiklerinizi beklemektedir.

UNESCO tarafından Dünya Kültür Listesine, dahil edilmiş olan travertenler doğal güzelliğin yanı sıra tarihi de bir arada ziyaretçilerine sunuyor. Biz de yaptığımız turlarımız ve deneyimli rehber ve ekip arkadaşlarımızla ülkemizde bulunan bu eşi benzeri olmayan güzellikler ile sizleri tanıştırmayı amaçlıyoruz. Keyifli ve kaliteli bir gezi için her bir detay tek tek düşünülmüştür. Unutulmaz vakitler geçirmeniz için hem kendinize hem de sevdiklerinize kaliteli bir gezi hediye edebilirsiniz.

Tur sonunda ise, misafirlerimiz ile geri dönüş yolculuğu başlıyor. Yine Bekçiler köyünde verilen ihtiyaç molası verilmektedir. Fethiye'ye dönüş sonrasında misafirlerimiz merkez ve civarda bulunan otellerine bırakılmaktadır. Bu deneyimi sevdiklerinizle yaşayın diye uygun fiyatlı Pamukkale Turları sizleri bekliyor.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!