Phone

facebook-white sharing button
instagram-white sharing button
twitter-white sharing button
pinterest-white sharing button
whatsapp-white sharing button

Dalyan Turu

Muğla'nın en popüler tatil merkezlerinden biri olan Dalyan, doğal güzellikleri ile görenleri kendine hayran bırakıyor. İnsan elinin henüz değmediği eşsiz güzellikleri içerisinde bulunan Dalyan, koyları ve plajları ile de oldukça ünlüdür. Gezilmeye değer pek çok yere sahip olsa da, bu tatil cennetini bir bilen ile gezmek daha çok keyif almak için oldukça önemlidir. Bu neden ile Dalyan gibi doğanın cömert davrandığı bir ilçeyi tam manası ile gezebilmeniz için, sizler için kusursuz bir tur düzenlemekteyiz. Dalyan Turu ile ilçeye dair her bir güzelliği tüm tarihi ile birlikte keşfetme imkanını elde etmiş olacaksınız.

Dalyan Tur Programı

Yeşil ormanları ile bir nevi oksijen deposu olarak da nitelendirilen Dalyan, yaz döneminde nüfusunun artmasına rağmen yine de oldukça sakin bir tatil imkanı sunuyor. Huzur dolu bir tatil amaçlayanlar arasında yer alıyorsanız, bu tur tam size göredir. Dalyan Tekne Turu ile ilçenin saklı kalmış güzelliklerinin yanı sıra zengin geçmişi hakkında da detaylı bir bilgi sahibi olursunuz. Dalyan Turu na katılmak isteyen misafirlerimiz ile sabahın erken saatlerinde araç ile hareket noktasında buluşuyoruz. Bu esnada tura ve güzergaha dair misafirlerimize detaylı bir bilgi veriyoruz. Gün boyu yapılacak olanlar hakkında yerilen briften sonra araçlar ile limana ulaşım sağlıyoruz. Toplanma noktasından limana ulaşabilmek için araç ile yaklaşık olarak; 1 saat 30 dakikalık bir yolculuk söz konusudur.

Dalyan limanında, misafirlerimize mükemmel bir deneyim yaşatmak için bekleyen teknemiz bulunmaktadır. Tekne turunda ilk durak ise; Dalyan Nehrinde bulunan Sultaniye Kaplıcaları olacaktır. Kaplıcalarda açık yüzme havuzları yer almaktadır. İki bin yıllık bir geçmişe sahip olan bu kaplıcalar, Ölemez Dağının eteklerinde yer almaktadır. Döneminin en ünlü şifa kaynağı olan bölge Bizans ve Roma dönemlerinde de en ünlü hastaneleri bünyesinde barındırmıştır.

Sultaniye Kaplıcalarında, misafirlerimizin en çok ilgisini çeken yer ise Dalyan Çamur Banyosu olmaktadır. Kaunos döneminden bu yana pek çok medeniyet için şifacı özelliği kullanılan çamur banyoları günümüzde de oldukça ilgi görüyor. Misafirlerimiz de, bu şifa kaynağından yararlansın diye Sultaniye kaplıcalarında bir süre mola vermekteyiz.

İztuzu Plajında Yüzme Molası

Kaplıcalardan ayrıldıktan sonra misafirlerimiz için açık büfe öğle yemeği molası verilmektedir. Yemek molasının ardından ise Dalyan'a gelenlerin mutlaka görmesi gereken Kral Mezarları ziyaret edilir. Dalyan Kral Mezarları, Antik Dönemde yaşayan insanların eşsiz bir mimari kabiliyete sahip olduğunu gösterir niteliktedir. Mezarlar kanalın üst kısmında yer almakla birlikte misafirlerimiz için fotoğraf molası verilmektedir. Bu esnada Kral Mezarlarına ait detaylı bilgi de rehberlerimiz tarafından verilmektedir.

Dalyanın simgesi haline gelmiş olan İztuzu Plajı yerli yabancı turistlerin yüzme keyfi yaşamak istedikleri yerlerden biridir. Bizler de misafirlerimiz bu deneyimi yaşasınlar diye Kral mezarlarından sonra İztuzu Plajı nda 1 ile 1 saat 30 dakika arasında bir yüzme molası vermekteyiz. Plajın, diğer plajlara göre önemli bir özelliği vardır. Plaj denizin ortasına doğru uzanan bir kıyı oku biçimindedir ve bir tarafta tuzlu su bulunurken diğer tarafta ise tatlı su bulunmaktadır. Denizin ortasına doğru uzanan plaj 7,5 km'lik bir boya sahiptir. Plaj Dalyan merkezine yaklaşık 12 km kadar uzaklıkta olsa da tekne turu ile bu mesafe değişiklik gösterebilir. Bunun tanı sıra tekne turu esnasında plaja ulaşana dek Dalyan'a özgü birçok tarihi mekanı da

görüp keşfetme olanağı yakalamış olursunuz.

Ayrıca, her yıl binlerce Caretta Caretta Kaplumbağaları yumurtalarını buraya bırakmaktadır. Kaplumbağa yumurtalarını korumak adına ise saat 20.00 ile 8.00 arasında plaja girişler kapatılmaktadır. Eğer Caretta Caretta ların yumurtlama döneminde tekne turuna katılırsanız bu eşsiz canlılarla da tanışma imkanı elde etmiş olursunuz.

İztuzu Plajı nda verilen yüzme molasının tamamlanması ile yine tekne ile dönüş yoluna geçilmektedir. Araçlar ile birlikte Fethiye'ye, ulaşıldıktan sonra Fethiye Dalyan Turu tamamlanmış olacaktır. Turun her bir anında rehberlerimiz tarafından bölgeye dair önemli detaylar misafirlerimiz ile paylaşılarak daha bilinçli bir gezi amaçlanmaktadır. Gün boyu kusursuz bir deneyimin keyfini gelin deneyimli ekibimiz ile birlikte yaşayın. Size ve sevdiklerinize de Dalyan'da unutulmaz bir Dalyan Tekne Turu hatıra kalsın.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!